חברי ועד החוג לאורחות חיים

דר' לילך מלצקי, מומחית ברפואת המשפחה, נשיאת החוג

מומחית ברפואת משפחה. שימשה בתפקיד יו"ר וחברת קבוצת הקמת החוג מאז 2012. פעילה לקידום רפואת אורחות חיים בארץ ובעולם. מרכזת כתיבת הסילבוס לרפואת אורחות חיים, קורס מקוון בנושא בעברית ובאנגלית ועוד פרויקטים רבים בתחום. משמשת ראש הפורום לבריאות וחוסן רופאים בהסתדרות הרפואית.

דר' יגאל הקסלמן, מזכיר החוג

רופא משפחה עצמאי פעיל בכללית. מזכיר החוג בשנים האחרונות. נמנה בין מחברי הסילבוס לרא״ח ועוד מסמכי עמדה ופעילות מגוונת, בשם החוג, מול גופי בריאות וחינוך לבריאות. ממוקד בעיקר בהנעה ובחינוך לאבחון ולטיפול, על פי תפיסת החוג, בהשמנה.

דר' שני אפק, מומחה ברפואת המשפחה, רכז ומתאם הכשרה קלינית

מומחה ברפואת משפחה. רכז המתמחים במחוז שרון שומרון של כללית שרותי בריאות. מומחה בתחום הגישה המוטיבציונית וגמילה מעישון.

דר' מיכל סיטי

נושא אורחות חיים חשוב לי ואני עוסקת בו בחיי האישיים וגם בכל מפגש עם מטופל וכן מדריכה מתמחים, סטאז'רים וסטודנטים במרפאתי ומקפידה על לימוד הידע והמיומנות בנושא. אני מרכזת את הקורס באורחות חיים במסגרת לימודי המשך באוניברסיטת תל אביב, וכן מרכזת קורס היברידי לרפואת אורחות חיים דרך איגוד רופאי המשפחה.

דר' מני עמראן

מומחה צעיר ברפואת המשפחה במכבי במרפאת מיתר, פעיל בוועד החוג בפרויקטים ופעילויות שונות לרבות מרוץ הרופאים המשותף ומרפאה מקדמת בריאות.

 

 

דר' דקלה אגור כהן

רופאת משפחה ומנהלת מרפאת "עמק השלום" ביקנעם, שירותי בריאות כללית. פעילה ברמה הארצית והמקומית בקידום החינוך לקידום אורחות חיים בקהילה, הן במרפאתי המהווה דוגמה למרפאה לקידום אורחות חיים בפעילויות רבות וייחודיות. מורה בקורסי אורחות חיים ובסדנאות לקידום רפואת אורחות חיים לסטודנטים לרפואה ולמתמחים ברפואת המשפחה.

דר' שני גלזר רייס

מתמחה ברפואת משפחה במכבי, בעלת תואר ראשון במדעי התזונה ועבודה מספר שנים כדיאטנית קלינית. בשנתיים האחרונות פעילה בחוג לרפואת אורחות חיים ומקדמת את הנושא בכל המישורים: הרצאות, פרויקטים ייחודיים וקורסים לקידום אורחות חיים לרופאים ומתמחים. נושא אורחות חיים ברפואת המשפחה הוא מהותי בעיני ויש חשיבות גדולה להמשיך לקדם אותו בקרב רופאים ובקרב מטופלים.

דר' אלינור בריסקין

מרכזת קורס רפואת אורחות חיים למתמחים ברפואת המשפחה וכן קורס היברידי למומחים. אני רואה עצמי שגרירה של רפואת אורחות חיים בעבודה היום יומית במרפאה ודנה עם מטופלים על הנושא חדשות לבקרים. אני גם רואה נושא זה כנדבך חשוב בהדרכת סטודנטים וסטאז'רים.

דר' מרב סודרסקי

מומחית ברפואת המשפחה. מנהלת את לימודי ההמשך ברפואת משפחה בחיפה, מרכזת ומלמדת את קורס רפואת אורחות חיים למתמחים בשנה ג', מעבר לכך מעבירה קורס נוסף בנושא גמילה מעישון (שנים ב-ד) והתמכרויות ומעבירה קורסים בנושא גם למומחים ב-CME. אני בוגרת הכשרה בראיון מוטיבציוני, מתרגלת ומלמדת את השיטה באופן קבוע בקורסים נוספים אותם אני מלמדת כגון בריאות הנפש ו -CBT למתמחים. אני מטפלת ב-CBT, מלמדת קורס בנושא את המתמחים ופועלת לקידום שילוב אסטרטגיות CBT בהתערבות במרפאה גם בשינוי אורחות חיים. לפני כ-3 שנים הקמתי קורס עבור החוג לרפואת אורחות חיים בנושא "CBT לאורחות חיים". מרכזת ומלמדת קורס "רפואת אורחות חיים" וכעת קורס "בריאות וחולי ברפואת המשפחה", לסטודנטים בשנה ב' ללימודי רפואה.

דר' ברית לוטן גולדשטיין

אני מומחית ברפואת משפחה, עוסקת בתחום של רפואת אורחות חיים ופעילה בועד החוג החל משנת 2016. כיום אני מרכזת קורס ברפואת אורחות חיים בלימודי ההמשך למתמחים ברפואת משפחה באוניברסיטת תל אביב וכן מקדמת מטעם ועד החוג את הפיכת הקורס המקוון בנושא רפואת אורחות חיים לקורס תעודה. אני מאמינה כי רפואת אורחות חיים היא אחד התחומים החשובים והמשמעותיים ביותר בהם אנו עוסקים כרופאי משפחה.

דר' טל קלינגר

רופאת משפחה ומנהלת מרפאת רום בשכונת אם המושבות פ"ת. אחראית דף הפייסבוק של החוג. בעבר ריכוז הקורס למתמחים באוניברסיטת תל אביב. עוסקת בקביעות בקידום אורח חיים בריא בקרב מטופליי.

דר' אולחוב זאנה

רופאת משפחה ורופאת ספורט בקו״ח מכבי, מ-2014 אני חברה בוועד חוג אורחות חיים. הצטרפתי לועד בגלל הרצון שלי להשפיע על אורח חיים בריא של מטופלים שלי, ללמד ולהדריך את הרופאים על אורח חיים בריא, כדי שהם גם יוכלו להשפיע על מטופלים שלהם. אני בעצמי עושה פ״ג עם ילדים שלי ורואה בזה משמעות גדולה - להשפיע על החיים בריאים שלהם בעתיד.

דר' פאיז מוראד, מומחה ברפואת המשפחה

רופא משפחה ואורחות חיים. בוגר קורס מדריכי ומובילי קידום בריאות בארגון ובקהילה. מאמן אישי וזוגי, בוגר קורס יועץ זוגי מיני ממוקד. מטפל cbt מוסמך. בוגר קורס מתקדם בגישה המוטיבציונית לרופאי משפחה ומנחה מאמנים בגישה המוטבציונית. בוגר קורס סוכרת מתקדם לרופאי משפחה. התמחות באימון באורח חיים ומטפל מוסמך בתחום.

דר' מוראד מוחמד, מומחה ברפואת המשפחה

יו״ר החוג לרפואת כפר וספר והחוג לבטיחות המטופל, חבר מועצת הוונקה של הכפר, חבר קבוצות עניין בין השאר איכות ובטיחות, המרשם החברתי, חבר ועד נסב״ר, חבר הלשכה לאתיקה, מרצה בכיר באוניברסיטת בן גוריון בנגב, מנהל מרפאת יסקי, שירותי בריאות כללית, מחוז דרום, חבר החברה הצ׳כית לרפואת המשפחה, מורשה לפרקטיקה באנגליה, שוודיה, צכ׳יה. שותף לכתיבת קווים מנחים בארץ ובעולם. מיוזמי תוכנית הוראה ניהול סיכונים ובטיחות המטופל באוניברסיטת בן גוריון וגם חקר המוגבלויות.

תחומי עניין: בטיחות המטופל, רפואת כפר וספר, איכות, מוגבלויות, רפואת משפחה, מרשם חברתי, חינוך רפואי.