מייבנקלאד 27.07.2023

המלצות מעשיות לטיפול בטרשת נפוצה עם קלדריבין לפי קבוצת מומחים ישראלית

מחקר אשר פורסם לאחרונה מסכם את ההמלצות האחרונות של מומחי נוירולוגיה ישראלים, בדבר טיפול ומעקב ארוכי-טווח עם קלאדריבין

טבליות קלאדריבין (Mavenclad®), אושרו בשנת 2017 על ידי האיחוד האירופי כטיפול בעל יעילות גבוהה בטרשת נפוצה התקפית-הפוגתית פעילה מאוד. בישראל, Mavenclad® אושרה בשנת 2018.

ניסיון עולם-אמיתי, הדגים את היעילות של טבליות קלאדריבין עד 4 שנים לכל הפחות ממחזור הטיפול הראשוני. בשנים האחרונות, הועלו מספר שאלות בנוגע לניהול חולי טרשת נפוצה עם מחלה פעילה במהלך השנה השלישית והרביעית מהתחלת הטיפול, ובנוגע לטיפולים הנדרשים מעבר לשנה הרביעית.

מספר ועדות מומחים ניסו לספק תובנות ולהציע המלצות טיפוליות הקשורות לקלאדריבין, תוך התבססות על נתונים מחקריים. ברם, נכון להיום, לא קיימת הסכמה רחבה בנושאים אלו.

הניסיון הקליני הרב שנצבר בישראל ב-5 השנים האחרונות במספר מרכזי טרשת נפוצה ברחבי הארץ, מספק פרספקטיבה רחבה של תוצאי טיפול ארוך- טווח עם קלאדריבין.

מאמר אשר פורסם לאחרונה בכתב העת Journal of neurology, מסכם את ההמלצות אשר פורסמו זה מכבר בנושא ומתאר את התובנות של מובילי דעה מרכזיים בתחום הנוירולוגיה בישראל. מומחים אלו, התכנסו לאחרונה (29 בינואר 2023) לישיבת ועד מייעץ, אשר מטרתה הייתה להגיע להסכמה רחבה בדבר המעקב והטיפול ארוכי-הטווח עם קלאדריבין.

נושאים קשורים:  מייבנקלאד,  טרשת נפוצה,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו