סוכרת 13.08.2023

פעילות גופנית אחה"צ נקשרה לשיפור ברמות הסוכר בדם

מחקר מצא: חולי סוכרת שהיו פעילים גופנית אחרי הצהריים נהנו מירידה משמעותית יותר ברמת הסוכר בדם מאשר אלה שהיו פעילים ביותר בשעות אחרות של היום

פעילות גופנית. אילוסטרציה

מעל 37 מיליון אמריקאים סובלים מסוכרת. 90%-95% מאוכלוסיה זו מאובחנים עם סוכרת מסוג 2. התערבויות באורח החיים, כגון תזונה בריאה ותוכנית פעילות גופנית סדירה, הן שיטות יעילות לניהול הסוכרת.

מחקר חדש - שיתוף פעולה של חוקרים מבית החולים בריגהם ומרכז ג'וסלין לסוכרת (חלק מבית החולים בית ישראל להיי לבריאות), השתמש בנתונים ממחקר Look AHEADי(Action for Health in Diabetes), ניסוי אקראי ומבוקר שהשווה התערבות אינטנסיבית באורח חיים עם חינוך לבריאות בחולים שאובחנו עם סוכרת מסוג 2 והשמנת יתר, כדי לעקוב אחר ההתפתחות של מחלות לב וכלי דם לאורך זמן.

במחקר הנוכחי, צוות המחקר העריך האם פעילות גופנית בשעות מסוימות של היום קשורה לשיפור משמעותי יותר בשליטה על רמת הסוכר בדם. ממצאי המחקר מצביעים על כך שחולים עם סוכרת מסוג 2 שהיו פעילים גופנית בשעות אחרי הצהריים הראו את השיפור המשמעותי ביותר לאחר שנה אחת בניסוי. תוצאות הצוות פורסמו בכתב העת Diabetes Care.

"במחקר זה ראינו כי מבוגרים עם סוכרת מסוג 2 הראו את השיפור הגדול ביותר בשליטה בסוכר כאשר הם היו פעילים ביותר אחר הצהריים", אמר מחבר משותף ג׳ינגי קיאן מהמחלקה להפרעות שינה בבריגהם. "ידענו שפעילות גופנית מועילה לשליטה ברמת הסוכר בדם, אבל מה שהמחקר שלנו מוסיף הוא הבנה חדשה שגם תזמון הפעילות הגופנית עשוי להיות חשוב".

נושאים קשורים:  סוכרת,  פעילות גופנית,  רמת סוכר בדם,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו